Donaris 930 x 122

academica

ACADEMICA LE-A SCOS RAPID SUCEVENILOR FOTBALUL DIN CAP

Cu puțin timp în urmă s-au încheiat meciurile etapei cu numărul 20 în Liga a II-a de fotbal.

Citiți și: Schimbări importante privind rezerviștii voluntari

În prima serie, Academica Argeș a jucat pe teren propriu, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, cu Rapid CFR Suceava. Argeșenii au câștigat cu 2-0 (1-0). Au marcat Deletic, foarte repede după fluierul de început al disputei, în minutul 8, și Kone în minutul 65.

Victoria este importantă pentru argeșeni. Înaintea partidei de astăzi cele două echipe erau pe locurile 2 și 3 la egalitate de puncte. Grație succesului de azi Academica poate continua cu moralul ridicat cursa de urmărie a liderului FC Voluntari. La rândul său, liderul a câștigat în această după-amiază, dar la masa verde, cu 3-0, în fața lui CSM Unirea Slobozia. (Foto: Arhivă)

Citiți și: Rapid a promovat în Liga 1 şi va juca în Argeş

Eco moto 555×222