cs mioveni

CS MIOVENI A FĂCUT-O DE OAIE

Astăzi s-au disputat meciurile etapei a șasea în Liga a II-a de fotbal.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

În seria a doua CS Mioveni a jucat pe teren propriu cu Universitatea Cluj. Argeșenii au pierdut cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de clujeni în minutul 79, prin reușita lui Ursu.

Sfârșitul meciului a fost unul cu scântei, cu trei jucători eliminați de pe teren. Mai întâi, în minutul 90, Răuță, de la CS Mioveni, și Calcan, de la oaspeți, au primit direct cartonaș roșu în urma unei altercații fizice. În minutul 4 al prelungirilor elevii lui Claudiu Niculescu au rămas în 9 jucători, după ce și Honciu a fost eliminat de pe teren. Acesta a primit un al doilea cartonaș galben după un schimb de replici cu un jucător de la Universitatea Cluj.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena

NOR CURIER 555×222