New Profesional Consult 930 x 122

dacia

ÎNOTĂTORI ARGEȘENI, ÎN PRIMII 10 LA UN CONCURS ÎN UNGARIA

Weekend-ul trecut în modernul Complex Olimpic din Hodmezovasarhely (Ungaria) s-a desfășurat Concursul Internaţional de Înot „Cupa Hod”.

Citiți și: Dacia, noutăți absolute!

La competiţie au participat și 4 înotători de la CS Dacia Mioveni 2012, pregătiţi de profesorul Viorel Ciobanu. Argeșenii au obţinut rezultate bune, având în vedere că au concurat peste 400 de sportivi din România şi Ungaria.

2 sportivi ai clubului s-au clasat în primii 10 la categoriile lor de vârstă, după cum urmează: Delia Safcencu a obţinut locul 4 în proba de 50 m fluture şi locul 7 în proba de 100 m fluture, iar Rareş Voican, locul 7 în proba de 400 m liber. De asemenea, Alessia Gubavu şi Giuliano Tincoca au obţinut „best time” pentru categoria lor de vârstă.

Citiți și: Prime babane – 500 € de „căciulă”! Să vină banii pentru angajații Dacia!

555×222 grota rece