Donaris 930 x 122

copii

KARATIŞTII DIN MIOVENI, REZULTATE DE EXCEPŢIE LA MONDIALE

Karatiştii din Mioveni, rezultate de excepţie la Mondiale. După prima zi de competiție la Campionatul Mondial de karate shotokan WSF, la secțiunea kumite pe echipe România a obținut locul I, având în componență doi sportivi de la CS Dacia Mioveni 2012.

Citiți și: Icoană miraculoasă, „tămăduitoare de cancer și boli grele”, ajunge azi în Argeș

Este vorba de David Dumitra şi Antonio Elisei.

Pe de altă parte, în prima zi a Mondialelor, sportivii din Mioveni au urcat pe podium în mod repetat. David Dumitra a câştigat la individual locul 2 la kumite shobu ippon şi locul 3 la kata pe echipe, iar Ştefan Stanciu a ocupat locul 3 la shobu ippon individual.

Citiți și: Exclusiv! Fetița care a căzut iar de la etaj, „e mai critic decât data trecută/Mama țipa foarte tare!”

Conducerea Primăriei Mioveni le transmite felicitări micilor karatişti şi le urează succes și în confruntările din zilele următoare.

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti