930×122 CAPRA 5

finala

PITEȘTEANUL ROBERT GLINȚĂ, REZULTAT DE ULTIMĂ ORĂ LA MONDIALE

Robert Glință a concurat astăzi pentru România în finala probei de 100 de metri liber a Campionatelor Mondiale de înot pentru juniori de la Singapore.

Citiți și: Imagini de COLECȚIE! Ce s-a întâmplat azi la Pitești este o POVESTE ADEVĂRATĂ!

Piteșteanul a terminat cursa pe penultimul loc, 7, cu un timp de 49 de secunde și 87 de sutimi.

Cursa a fost câștigată de australianul Kyle Chalmers, cu 48 de secunde și 47 de sutimi. Pe locul 2 s-a situat americanul Maxime Rooney, cu 48.87, iar pe 3 brazilianul Felipe Souza, cu un timp de 49.30.

Citiți și: Piteșteanul Robert Glință a obținut bronzul la Campionatul European

Amintim că Robert a obținut miercuri medalia de aur la proba de 100 de metri spate. Detalii, aici: http://epitesti.ro/stiri/sport/remarcabil-robert-glinta-calificat-intr-o-noua-finala-la-mondiale/. (Foto Arhivă: Facebook)

555×222 grota rece