930×122 CAPRA 5

baschet

PITEȘTIUL A STINS GAZUL

BCM U Pitești a avut un start excelent de sezon competițional. Elevii lui Hristu Șapera s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la baschet masculin.

Citiți și: Meci decisiv la Pitești Arena! Nu rata!

Aseară, pe teren propriu, piteștenii au câștigat și returul cu Gaz Metan Mediaș din optimile de finală ale competiției, după ce cu doar câteva zile în urmă se impuseseră și în tur. Scorul de ieri a fost 66-57 pentru BCM U. Pe sferturi scorul în partida găzduită de Sala Sporturilor Trivale a evoluat în felul următor (gazde-oaspeți): 20-15, 17-14, 12-14 și 17-14. Amintim că în meciul tur desfășurat în Mediaș piteștenii au învins cu 78-62.

În 2012 BCM U a câștigat Cupa României. De ce nu ar fi posibil și în acest an? (Foto Arhivă: Facebook BCM U Pitești)

Citiți și: Senzație! Va fi spectacol mâine în Pitești

555 X 222 CAPRA