New Profesional Consult 930 x 122

atletic bradu

fotbal-player

SCM ARGEȘUL, DEBUT CU STÂNGUL ÎN PLAY-OFF

Aseară SCM Argeșul a disputat în Pitești primul său meci din play-off-ul seriei a șasea din Liga a III-a la fotbal.

Citiți și: (VIDEO) SCM PITEȘTI-DINAMO 2 – REZULTAT FINAL

Piteștenii nu au reușit să treacă nici de această dată de Atletic Bradu. Scorul a fost 1-1. Pentru brădeni a punctat pe tabela de marcaj Murineanu, în minutul 8, SCM egalând prin Dulcea, în minutul 32. Același Dulcea și-a lăsat echipa în 10 în minutul 45, fiind eliminat de pe teren pentru un fault. Amintim că în urmă cu o săptămână nici la finalul sezonului regulat SCM Argeșul Pitești nu reușise să învingă Atletic Bradu. Și atunci a fost tot remiză, dar albă, 0-0.

Etapa a doua a play-off-ului seriei a șasea este programată pentru 25 aprilie. SCM ar fi urmat să joace cu FCM Câmpina, dar această echipă și-a anunțat retragerea din competiție. Atletic Bradu va întâlni în deplasare pe covăsnenii de la FC Zagon.

Citiți și: VOLEIBALISTELE DE LA SCM PITEȘTI AU PROMOVAT ÎN DIVIZIA A

Eco moto 555×222