930 x122 grota rece

FC Arges-Gloria Bistrita 2-1

Pitesti. 10 mai 2009. FC Arges. FC Arges a invins pe Gloria Bistrita cu scorul de 2-1 (1-1), duminica, pe teren propriu, in penultimul meci din etapa a 30-a a Ligii I de fotbal. Golurile au fost marcate de Bazzi, in minutele 17 si 63, pentru formatia pitesteana, respectiv Zaharia, in minutul 33, pentru Gloria Bistrita. 1-0: Bazzi a transformat o lovitura libera de la aproximaitv 18 metri, cu un sut pe jos, la coltul lung al portii aparate de Albut, in urma unui fault comis de Miclaus asupra lui Cristian Tanase. 1-1: Bajenaru a executat o lovitura libera de la aproximativ 40 de metri si Dorel Zaharia a reluat balonul in plasa, din cadere, de la aproximativ 7-8 metri. 2-1: Gazdele au preluat conducerea in urma unei faze asemanatoare cu cea de la primul gol: Bazzi a executat o lovitura libera de la aproximativ 18 metri si balonul s-a dus direct in vinclul portii lui Albut.

555×222 grota rece