263 x 587 eurial

Fruntasii si codasii din Arges de la referendum

vot2

Conform BEJ, în Argeş au votat duminică, la referendum, 54.78% din populaţia cu drept de vot înregistrată pe listele electorală. 91,94% dintre ei au votat DA, iar 8,06% NU, la întrebarea privind demiterea lui Traian Băsescu.

930X122 MAIA
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Iată, conform datelor prezentate de BEJ, prezenţa la vot în localităţi şi procentul privind răspunsurile oamenilor care au venit duminică la urne.

Prezenţa la vot-                                                DA                          NU
Argeş- 297877 (54.78%)                                  91,94%                  8,06%
1. Piteşti –  71205 (47.24%)                              93,09%                  6,91%
2. Câmpulung- 15198 (46.17%)                        91,08%                  8,92%
3. Curtea de Argeş  – 13691 (46.60%)               91,22%                  8,78%
4. Costeşti  – 4278 (46,83%)                             92,88%                  7,12%
5. Mioveni – 15.073 (51,68 %)                          92,27%                  7,73%                 
6. Ştefăneşti –  6.267 (53,23 %)                        92,45%                  7,65%
7. Topoloveni-  4.711 (58,21 %)                       87,58%                 12,42%
8. Albeştii de Argeş –  2.782 (55,71 %)             89,64%                  10,36%
9. Albeştii de Muscel – 537 (40,13 %)               90,79%                  9,21%
10. Albota – 2.214 (70,06 %)                            88,67%                  11,33%
11. Aninoasa – 1.500 (55,88 %)                        92,19%                  7,81%
12. Arefu- 1.162 (54,47 %)                              88,44%                   11,56%
13. Bascov – 4.936 (58,89 %)                          92,64%                   7,36%
14. Băbana –  1.898 (80,53 %)                         91,83%                    8,17%
15. Băiculeşti – 2.634 (51,43 %)                       92,45%                   7,55%                
16. Bălileşti – 2.173 (63,07 %)                          93,02%                   6,98%
17. Beleţi-Negreşti – 902 (56,98 %)                   89,82%                 10,18%
18. Berevoeşti – 1.545 (56,78 %)                      94,03%                  5,97%
19. Bârla – 2.171 (53,45 %)                              90,38%                  9,62%
20. Bogaţi – 2.656 (69,07 %)                            89,37%                  10,63%
21. Boteni – 1.326 (61,21 %)                            92,71%                   7,29%
22. Boţeşti – 625 (64,43 %)                              85,83%                   14,47%
23. Bradu –  2.566 (44,69 %)                            95,52%                   4,48%
24. Brăduleţ – 1.312 (80,68 %)                         90,82%                   9,18%
25. Budeasa- 1.933 (58,95 %)                          90,41%                   9,59%
26. Bughea de Jos –  1. 413 (59,09 %)              90,52%                  9,48%
27. Bughea de Sus-  1.432 (59,76 %)                90,20%                  9,80%
28. Buzoieşti- 2.626 (54,23%)                          93,50%                  6,50%
29. Căldăraru- 1.332 (63,88 %)                        92,61%                  7,39%
30. Călineşti –  4.761 (54,02 %)                        91,07%                   8,93%
31. Căteasca – 1.672 ( 55,71%)                        94,49%                  5,51%
32. Cepari:  1.127 (58,66%)                             87,41%                  12,59%
33. Cetăţeni – 1.496 (62,69 %)                          91,06%                 8,94%
34. Cicăneşti- 1.546 (85,88 %)                         86,51%                13,49% 
35. Ciofrângeni-  1.293 (60,47%)                     89,06%                 10,94%
36. Ciomăgeşti- 520 (53,66%)                          90,31%                  9,69%
37. Cocu- 1.309 (66,17%)                               91,26%                 8,74%
38. Corbeni- 2.482 (52,72%)                            90,40%                  9,60%
39. Corbi- 1.459 (42,10%)                               90,46%                  9,54%
40. Coşeşti – 2.669 (60,48%)                            93,16%                 6,84%
41. Cotmeana – 1.359 (80,65%)                        92,54%                 7,46%
42. Cuca –  1.255 (71,39%)                              86,73%                 13,27%
43. Davideşti – 1.558 (66,37%)                         93,60%                  6,10%
44. Dâmbovicioara – 820 (101,61%)             89,80%               10,20%
45. Dîrmăneşti – 1.968 (65,27%)                       94,63%                 5,37%
46. Dobreşti-  782 (52,34%)                             93,19%                 6,81%
47. Domneşti – 1892 (70,23%)                          91,34%                 8,66%
48. Dragoslavele – 1448 (69,48%)                     89,34%                 10,66%
49. Drăganu – 999 (62,63%)                             90,97%                  9,03% 
50. Godeni-  1.623 (61,19%)                            95,29%                 4,71%
51. Hîrseşti – 1.438 (70,31%)                            93,96%                 6,04%
52. Hârtieşti – 1.181 (71,05%)                           96,75%                 3,25%
53. Izvoru – 1.103 (56,33%)                             91,77%                  8,23%
54. Leordeni – 3.319 (67,48%)                          90,97%                  9,03%
55. Lereşti –  2.698 (67,46%)                            92,25%                 7,75%
56. Lunca Corbului –  1.391 (57,26%)               94,16%                 5,84%
57. Mălureni –  2.516 (70,79%)                          89,77%                10,23%
58. Mărăcineni – 2.301 (54,96%)                       94,19%                5,81%
59. Merişani – 2.119 (59,80%)                           89,43%                10,57%
60. Miceşti – 2.171 (63,59%)                             91,86%                8,14%
61. Mihăeşti – 3.011 (63,28%)                           91,62%                8,08%
62. Mioarele – 867 (62,55%)                             85,76%                14,24%
63. Miroşi – 1.357 (63,88%)                              93,76%                6,24%
64. Morăreşti – 970 (59,36%)                            89,17%                10,83%
65. Moşoaia – 2.653 (62,46%)                           90,89%                9,11%
66. Mozăceni – 1.249 (65,66%)                          92,47%               7,53% 
67. Muşăteşti – 2.199 (67,68%)                          91,99%               8,01%
68. Negraşi – 1.396 (75,09%)                             90,11%                9,89%
69. Nucşoara –  851 (68,68%)                            86,17%               13,83%
70. Oarja – 1.023 (45,85%)                                 93,01%               6,99%
71. Pietroşani – 3.183 (66,57%)                          92,13%               7,87%
72. Poiana Lacului – 2.280 (42,34%)                   92,05%                7,95%
73. Poienarii de Argeş – 447 (48,63%)                91,46%               8,54%
74. Poienari de Muscel – 1.367 (46,79%)            91,08%               8,92%
75. Popeşti -1.204 (65,01%)                              93,63%               6,37%
76. Priboieni – 2.666 (88,83%)                           93,48%               6,52%
77. Răteşti – 1.926 (77,22%)                              93,93%               6,07%
78. Râca – 1.170 (123,41%)                           97,69%              2,31%
79. Recea – 1.547 (63,06%)                               92,42%               7,58%
80. Rociu – 2.326 (104,30%)                          92,73%              7,27%
81. Rucăr – 3.830 (77,35%)                               92,92%               7,08%
82. Sălătrucu – 1.314 (71,68%)                          89,32%               10,68%
83. Săpata – 1.147 (77,23%)                              90,85%               9,15%
84. Schitu Goleşti –  2.160 (53,34%)                  92,86%               7,14%
85. Slobozia – 2.115 (53,28%)                           93,32%               6,68%  
86. Stîlpeni – 2.964 (69,69%)                             93,11%              6,89%
87. Stoeneşti – 2.318 (62,90%)                          89,24%              10,76%
88. Stolnici – 1.723 (62,54%)                             94,27%               5,73%
89. Suseni – 1.813 (69,06%)                               92,31%              7,69%
90. Ştefan cel Mare – 1.367 (68,04%)                 90,79%               9,21%
91. Şuici – 1.398 (63,31%)                                 89,47%              10,53%
92. Teiu – 745 (61,52%)                                     93,53%              6,47%
93. Tigveni – 1.783 (64,18%)                              90,41%              9,59%
94. Ţiţeşti – 2.068 (56,11%)                               92,03%              7,97%
95. Uda – 1.145 (62,67%)                                  90,17%               9,83%
96. Ungheni- 1.049 (34,89%)                             91,38%               8,62%
97. Valea Danului – 1.197 (46,39%)                    86,09%              13,91%
98. Valea Iaşului – 1.357 (57,20%)                      89,96%              10,04%
99. Valea Mare Pravăţ – 1.687 (50,73%)              88,77%              11,23% 
100. Vedea – 2.037 (63,02%)                              91,65%              8,35%
101. Vlădeşti – 1.592 (63,37%)                           93,66%              6,34%
102. Vultureşti –  1.107 (49,37%)                        88,39%              11,61%

570×90 LA COCOS
263 x 587 eurial