263×587-2 Grota Rece

Femeie decedată pe Autostradă: A intrat cu motocicleta într-un parapet

Femeie decedată pe Autostradă: A intrat cu motocicleta într-un parapet

O femeie a murit astăzi, după ce a intrat cu motocicleta pe care o conducea într-un parapet, pe Autostrada A2, spre Constanța.

IMM 930×122
Posada Curtea de Arges 555×222

Aceasta ar fi pierdut controlul direcției de mers, iar impactul cu parapetul i-a fost fatal.

Accidentul a avut loc la km 265, direcţia spre Constanţa.

Femeie decedată pe Autostradă: A intrat cu motocicleta într-un parapet

La locul accidentului au intervenit o autospecială SMURD, elicopterul SMURD şi un echipaj SAJ.

În ciuda eforturilor depuse de medici, femeia nu a mai răspuns la manevrele de resuscitare şi a fost declarată moartă, scrie antena3.ro.

„La data de 25 august a.c., în jurul orei 11.40, polițiști din cadrul Serviciului de Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la faptul că pe Autostrada A2 ar fi avut loc un accident rutier.

Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că o femeie ar fi condus o motocicletă și, din cauze care urmează a fi stabilite în urma cercetărilor, ar fi pierdut controlul direcției și ar fi lovit glisiera metalică ce delimitează autostrada.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555*222 supernova

În urma accidentului rutier, femeia a decedat.

Cercetarea la fața locului este în curs de desfășurare. Traficul pe autostradă se desfășoară în condiții normale”, se arată în comunicatul polițiștilor.

Puteți adăuga comentarii la acest articol pe pagina de Facebook, AICI.

Foto: antena3.ro

570 X 90 CAPRA 3
263×587 MAIA