Crunt/Video: Spectatori la moartea unui om, în Pitești: Declarații șocante!
După cum v-am informat AICI, o tragedie s-a petrecut în această după amiază în centrul municipiului Pitești.
Un bărbat de aproximativ 71 de ani a decedat, după ce a suferit un stop cardio-respirator în timp ce se afla la volanul unui autoturism.
Citește și: Dramă la început de an! A murit în autobuzul Publitrans
Incidentul a avut loc pe strada Gh. Maior Șonțu, Târgu din Vale.
Potrivit unui martor, bărbatul era blocat în autoturism, mai multe persoane încercând să spargă geamul pentru a putea opri motorul.
,,La fața locului am găsit victima accidentului în autoturism, aceasta fiind în stop cardio-respirator.
Este vorba despre un bărbat de 71 de an, care a fost extras, i s-au făcut manevre de resuscitare până la sosirea echipajului SAJ”, spun pompierii.
Detalii și imagini, AICI.
Ce este cel mai trist este faptul că, spune martorul, el a fost singurul care a intervenit să-i acorde primul ajutor, fără suportul celorlalte persoane prezente, până la sosirea echipajelor medicale.
Crunt/Video: Spectatori la moartea unui om, în Pitești: Declarații șocante!
Medicii au ajuns în decurs de câteva minute și au preluat victima pentru a-i acorda manevrele de resuscitare, însă, din păcate, fără rezultate.
,,Am fost solicitați pentru un pacient inconștient, găsit în stop cardio-respirator.
I s-au efectuat manevrele de resuscitare cardio-pulmonare, însă fără rezultat.
Pacientul a fost declarat decedat”, conform medicilor.
Polițiștii se află, în continuare, la fața locului, urmând să stabilească circumstanțele în care s-a produs incidentul și să ia măsurile legale care se impun.



![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxCampanie-Fashion-Mai_epitesti.jpg)








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxCampanie-Fashion-Mai_epitesti.jpg)



