Exclusiv/Pericol în Pădurea Trivale! I-a căzut în cap unui copil!
UPDATE, ora 20:59
Minorul a suferit un traumatism cranio-cerebral în urma căderii unei crengi, iar la fața locului i-au fost acordate îngrijiri medicale, inclusiv monitorizarea tensiunii arteriale.
Mama acestuia a refuzat transportul la spital.

ȘTIREA INIȚIALĂ, ora 20:54
În pădurea Trivale din Pitești, un adolescent de 17 ani a fost rănit după ce o creangă i-ar fi căzut în cap.
Incidentul a avut loc astăzi, în urmă cu puțin timp.
La fața locului a ajuns rapid un echipaj SMURD de prim ajutor calificat, care i-a acordat victimei îngrijiri medicale.
Potrivit informațiilor, băiatul este conștient.
Creanga s-ar fi desprins dintr-un copac aflat în apropierea aleii, posibil din cauza stării precare a acestuia.
Zona a fost securizată temporar pentru a preveni alte incidente similare.
Autoritățile atrag atenția că, în special în zonele cu arbori bătrâni, există riscul ca ramurile să se desprindă, mai ales după vânt puternic sau ploi.
În acest caz, intervenția promptă a echipajelor medicale a limitat consecințele incidentului.









![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




