Poliția Argeș, precizări oficiale despre femeia care și-a pus capăt zilelor în zona bisericii din Expo Parc, Pitești
În seara zilei de 17 aprilie a.c., polițiștii piteșteni au fost sesizați cu privire la faptul că într-o anexa a bisericii ”Izvorul Tămăduirii”, din zona Expo Parc, o persoană a fost găsită fără suflare.
Subiectul a fost prezentat în exclusivitate de ePitești: https://epitesti.ro/evenimente/exclusiv-o-femeie-tanara-a-ales-sa-moara-in-zona-bisericii-din-expo-parc-din-pitesti
La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Pitești, care au confirmat sesizarea.
Echipajul medical sosit în sprijin a constatat decesul unei femei în vârstă de 47 de ani, originară din Călinești.
Cazul a fost preluat de polițiștii Biroului Investigații Criminale Pitești, care au demarat cercetările pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs decesul.
Pentru asigurarea cadrului legal necesar investigațiilor, a fost deschis un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, ancheta fiind desfășurată sub supravegherea unității de parchet competente.
Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, urmează să fie efectuată o autopsie medico-legală, care va contribui la clarificarea cauzei decesului.
În paralel, oamenii legii continuă verificările pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs tragicul eveniment.
Informațiile apărute în spațiul public sugerează că ar putea fi vorba despre un posibil gest suicidal, însă autoritățile subliniază că toate ipotezele sunt analizate, iar concluziile oficiale vor fi comunicate după finalizarea investigațiilor.




![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxCampanie-Fashion-Mai_epitesti.jpg)






![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxCampanie-Fashion-Mai_epitesti.jpg)

