New Profesional Consult 263×587

Pitești: Șofer de 20 de ani s-a răsturnat cu mașina în Nord

Un accident rutier s-a produs în cursul nopții în municipiul Pitești, pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, în apropierea magazinului Lidl, pe sensul de mers către centrul orașului.

Potrivit primelor informații, în eveniment a fost implicat un singur autoturism, al cărui șofer ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare.

IMM 930×122
555×222 grota rece

În urma impactului, mașina s-a răsturnat pe carosabil și s-a izbit de poarta unei locuințe aflate în zonă.

În autoturism s-ar fi aflat trei persoane: șoferul și doi pasageri.

Intervenție de urgență la fața locului

La locul accidentului au intervenit pompierii, echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Argeș și polițiștii.

Echipajele medicale au fost pregătite să acorde îngrijiri de specialitate, iar pompierii au asigurat măsurile specifice pentru prevenirea producerii unor alte incidente și pentru gestionarea situației.

Polițiștii au efectuat cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Șoferul, testat pentru alcool și droguri

Din fericire, evenimentul rutier nu s-a soldat cu victime.

Din informațiile disponibile până în acest moment, la volan s-ar fi aflat un tânăr în vârstă de 20 de ani. Acesta a fost testat atât cu aparatul etilotest, cât și pentru depistarea consumului de substanțe psihoactive, iar rezultatele au fost negative.

IMM 930×122
555×222  MAIA

Pitești: Șofer de 20 de ani s-a răsturnat cu mașina în Nord

Foto: Facebook/Info Trafic Pitești

570 X 90 CAPRA 3
263×587-2 Grota Rece