În urmă cu puțin timp un accident de circulație a avut loc pe autostrada Pitești-București. Accidentul s-a produs pe sensul de mers către Capitală, la kilometrul 52. O autoutilitară a intrat în spatele unui camion cu prelată.
După cum vedeți în fotografiile făcute în exclusivitate de echipa ePitești, cabina autoutilitarei este grav avariată. A intervenit un echipaj de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență pentru descarcerare. De asemenea, personalul medical de pe o ambulanță le-a acordat primul ajutor la fața locului răniților.
Un echipaj de la Poliția Rutieră gestionează situația în trafic în zona respectivă.
Poliția urmează să stabilească și să comunice cauza exactă a accidentului.
UPDATE: Din păcate, șoferul dubei a decedat. Este posibil ca acesta să fi adormit la volan.











![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




