Update ora 12:54
Paramedicii SMURD au preluat și transportat la spital o persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 87 de ani, conștientă, cooperantă, transmite ISU Argeș.
Știre inițială ora 11:05
Un accident rutier s-a produs în urmă cu puțin timp în municipiul Pitești, pe strada Smeurei, transmite ISU Argeș în urmă cu puțin timp.
Potrivit martorilor, o persoană ar fi fost lovită de un autoturism în zona trecerii de pietoni și ar fi întinsă pe carosabil.
La fața locului au intervenit de urgență pompierii de la Detașamentul Pitești, care au preluat victima pentru acordarea primului ajutor și gestionarea situației.
Nu se cunosc deocamdată starea victimei sau circumstanțele exacte în care s-a produs incidentul.
Pitești: Accident cu pieton! Persoană întinsă pe carosabil
Participanții la trafic spun că accidentul s-ar fi produs în zona unei treceri pentru pietoni, iar circulația este îngreunată în zonă.
Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate condițiile în care a avut loc accidentul.
Revenim cu informații!
Știre în curs de actualizare