263×587 MAIA

JANDARMII ARGEȘENI, ACȚIUNE FULGER

Jandarmii argeșeni, acțiune fulger. Azi dimineață, efective de jandarmi au participat la o acţiune comună de control cu reprezentanţi ai Distribuţie Energie Oltenia în comunele argeșene Bascov şi Merişani.

Au fost găsite două imobile branşate ilegal la reţeaua distribuitorului de energie electrică.

IMM 930×122
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Lucrătorii de la Distribuţie Energie Oltenia au procedat la dezafectarea instalaţiilor improvizate, iar jandarmii la întocmirea documentelor de constatare, conform Codului de Procedură Penală şi Legii nr. 123/2012 privind energia electrică şi gazele naturale.

Au rezultat două dosare, pe care jandarmii le-au înmânat polițiștilor de la Secţia Nr. 3 din Bascov pentru continuarea cercetărilor pentru furt de energie electrică şi branşare ilegală la reţeaua de energie electrică.

570×90 LA COCOS
imm 263×587