O altă coloană de trailere care transportau mașini de luptă (tancuri) a traversat județul Argeș, în această după-amiază, în urmă cu puțin timp.
Convoiul militar a fost surprins de un participant la trafic, pe raza localității Bascov. Acesta se deplasa dinspre Râmnicu Vâlcea.
Autovehiculele erau însoțite de autospeciale ale Poliției.
Cel mai probabil, coloana de trailere care transportau mașinile de luptă se îndrepta spre baza Mihail Kogălniceanu, respectând ruta Arad – Deva – Sibiu – Râmnicu Vâlcea – Pitești – București – Mihail Kogălniceanu.
Astfel de scene au tot fost surprinse în trafic, în ultima perioadă.
Reamintim că, săptămâna trecută, primele convoaie militare SUA au ajuns în România, urmate de cele 10 autocare care transportau soldați americani, ce vor fi detașați în țara noastră.



