263 x 587 eurial

ARMATA SĂ TRĂIASCĂ! MILITARI ȘI UTILAJE DIN PITEȘTI AJUTĂ LA DESZĂPEZIRE PE A 1!

Garnizoana Pitești se implică în acțiunea de deszăpezire de pe A 1.

Militari ai garnizoanei participă, alături de colegi de-ai lor din alte județe, la deblocarea zecilor (după unele surse, sutelor) de mașini rămase de ore bune în nămeți pe autostrada București-Pitești, pe raza județului Dâmbovița. La fața locului au fost trimise din Pitești un TAB și un autoatelier greu cu 17 militari. De asemenea, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Argeș a trimis pe autostradă o ambulanță de descarcerare cu 6 angajați.

930×122 https://hevy.ro/
Posada Curtea de Arges 555×222

Amintim că A 1 este închisă traficului rutier. A fost închisă mai întâi în jurul orei 6:30, apoi redeschisă la ora 10 și din nou închisă în jurul orei 12. (Foto: www.facebook.com/Pitesti)

570×90 LA COCOS
263×587 grota rece