Garnizoana Pitești se implică în acțiunea de deszăpezire de pe A 1.
Militari ai garnizoanei participă, alături de colegi de-ai lor din alte județe, la deblocarea zecilor (după unele surse, sutelor) de mașini rămase de ore bune în nămeți pe autostrada București-Pitești, pe raza județului Dâmbovița. La fața locului au fost trimise din Pitești un TAB și un autoatelier greu cu 17 militari. De asemenea, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Argeș a trimis pe autostradă o ambulanță de descarcerare cu 6 angajați.
Amintim că A 1 este închisă traficului rutier. A fost închisă mai întâi în jurul orei 6:30, apoi redeschisă la ora 10 și din nou închisă în jurul orei 12. (Foto: www.facebook.com/Pitesti)









![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


