[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

PRIMĂRIA PITEȘTI CUMPĂRĂ LOCUINȚE DE LA TELEKOM

Primăria Piteşti va parafa în acest an o tranzacție de 1.500.000 de lei cu o firmă privată de comunicaţii, recent intrată pe piaţa de profil din România. Este vorba de Telekom, care a preluat Romtelecom – Cosmote.

Firma deţine pe Aleea Căminelor din Piteşti o clădire de apartamente şi garsoniere, iar 20 dintre ele vor fi cumpărate de Primărie. Ulterior, Primăria le va închiria ca locuinţe sociale.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555*222 supernova

Amintim că municipalitatea Pitești mai are în plan şi transformarea unor cămine de liceu în cămine de locuinţe sociale, tot cu bani de la bugetul local.

570 X 90 CAPRA 3
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti