Eurial 263×587

INCENDIU DE LA O ȚIGARĂ PE BULEVARDUL BĂLCESCU

Incendiu de la o țigară pe bulevardul Bălcescu. Un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detașamentul de Pompieri Pitești a intervenit azi noapte, în jurul orei 1, pe bulevardul Nicolae Bălcescu din zona de nord a municipiului.

Intervenția a fost pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o autoutilitară încărcată cu saci de cărbuni. Au ars 12 saci de cărbuni pentru grătar.

930X122 MAIA
555×222  MAIA

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș, incendiul a pornit de la o țigară aprinsă. “Sursa probabilă: efect termic. Împrejurarea: fumatul în locuri nepermise.”, precizează ISU. (Foto: Arhivă)

New Profesional Consult 570×90
hevy 263x587px