Bani pentru piteșteni. Primăria va premia în perioada următoare 25 de cupluri de piteșteni care au împlinit 50 de ani de căsnicie neîntreruptă („Nunta de aur”) şi un cuplu care a depăşit 60 de ani de longevitate în căsătorie („Nunta de diamant”).
La „Nunta de diamant” a ajuns cuplul Ileana şi Emilian Muşat, în vreme ce pentru 50 de ani de căsnicie vor fi premiaţi Florica şi Ioan Brânaru; Voica şi Dumitru Buda; Gheorghiţa şi Ion Buţă; Aurica şi Gheorghe Călin; Dorina şi Constantin Cătănoiu; Dumitra şi Constantin Cârstea; Maria şi Iarca Clinciu; Aurelia şi Vasile Cojocaru; Angela şi Mihai Dinescu; Georgeta şi Ion Dulcă; Elena şi Mircea Hanganu; Marietta şi Peter-Pal Harko; Floarea şi Marin Jidovu; Mariea şi Ilie Matei; Maria şi Ion Dan Miduş; Ioana şi Constantin Mircescu; Paula şi Gheorghe Nădrăgea; Dochia şi Aurel Niculaie; Maria şi Marin Popa; Maria şi Ion Popa; Gherghina şi Barbu Predescu; Veronica şi Vasile Preoteasa; Florica şi Virgil Rădulescu; Petria şi Traian Gheorghe Ungureanu; Elena şi Voicu Barbu.
Fiecare cuplu va primi o diplomă de fidelitate, flori, albume cu imagini cu Piteştiul şi 600 de lei.









