Oprit în trafic. Un tânăr de 24 de ani a fost prins băut şi fără a deţine permis de conducere la volanul unui autoturism. Incidentul a avut loc ieri pe drumul judeţean 732, pe raza comunei argeşene Bălileşti.
Tânărul (Ionuţ Alexandru B.) a fost dus de poliţişti la Spitalul Racovița pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Rezultatul: 0,59 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Poliţiştii i-au făcut dosar penal. (Foto: descriptiv)












