New Profesional Consult 263×587

Accident cumplit în Argeș! Un bărbat de 35 de ani a murit după ce a intrat cu mașina într-un stâlp

Accident cumplit în Argeș! Un bărbat de 35 de ani a murit după ce a intrat cu mașina într-un stâlp

Un accident rutier deosebit de grav s-a produs, noaptea trecută,  pe strada Târgoviștei din municipiul Câmpulung, unde un autoturism a intrat violent într-un stâlp.

Potrivit primelor informații furnizate de echipele de intervenție, la fața locului au fost mobilizate de urgență trei echipaje de pompieri, alături de două ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).

IMM 930×122
555×222 grota rece

Salvatorii au intervenit rapid pentru acordarea primului ajutor și gestionarea situației.

În urma impactului, două persoane au fost rănite, una dintre ele fiind găsită în stare de inconștiență.

Una dintre victime a fost stabilizată și transportată la spital de către echipajul SAJ.

Cea de-a doua persoană, un bărbat în vârstă de aproximativ 35 de ani, a fost găsită în stare critică, iar cadrele medicale au început imediat manevrele de resuscitare la locul accidentului.

Din păcate, în ciuda eforturilor susținute ale echipelor medicale, bărbatul nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decedat la fața locului.

Pe lângă intervenția medicală, pompierii au asigurat și măsuri specifice de prevenire a incendiilor, pentru a elimina orice risc suplimentar în urma impactului.

Autoritățile urmează să stabilească împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.

IMM 930×122
New Profesional Consult-555×222

Accident cumplit în Argeș! Un bărbat de 35 de ani a murit după ce a intrat cu mașina într-un stâlp

Sursă foto: Facebook MuscelTv Campulung

570 X 90 CAPRA 3
New Profesional Consult 263×587