Update ora 09:30
,,La sosirea echipajelor de pompieri, într-unul dintre vehicule se afla o persoană încarcerată.
De urgență, pompierii au acționat cu ajutorul accesoriilor din dotarea autospecialei de descarcerare pentru extragerea victimei, după care au predat-o echipajului medical SAJ. Este vorba despre o persoană de sex feminin, conștientă și cooperantă.
Pompierii au asigurat să măsuri specifice de prevenire a incendiilor.”, transmite ISU Argeș.
Știre inițială ora 08:25
Un accident rutier s-a produs în această dimineață în comuna Drăganu, în satul Dumbrăvești, unde un TIR și un autoturism au fost implicate într-un impact puternic.
Din informațiile de la fața locului, o singură victimă ar fi rămas încarcerată în autoturism, fiind necesară intervenția pompierilor pentru extragere în siguranță.

La fața locului intervin pompierii cu trei echipaje, sprijiniți de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Argeș.
Accident deosebit de grav la Drăganu, pe DN 7
Traficul în zonă este afectat pe durata intervenției.

Autoritățile urmează să stabilească modul în care s-a produs accidentul.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)










