Argeș: Bărbat de 36 de ani, arestat! Nu avea voie!
Un bărbat de 36 de ani a fost reținut și ulterior arestat preventiv după ce a încălcat ordinul de protecție provizoriu emis pe numele său.
În noaptea de 27 spre 28 februarie, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ștefănești au fost sesizați că acesta ar fi revenit la domiciliul mamei sale, deși avea interdicția de a se apropia de locuință.

Oamenii legii s-au deplasat de urgență la fața locului și l-au depistat în imobil.
Argeș: Bărbat de 36 de ani, arestat! Nu avea voie!
Din verificări a rezultat că persoana protejată nu a fost agresată.
Pe numele bărbatului a fost întocmit dosar penal pentru nerespectarea obligațiilor stabilite prin ordin de protecție provizoriu, faptă prevăzută de Legea 217/2003 privind prevenirea și combaterea violenței domestice. Cercetările sunt efectuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești.
După administrarea probatoriului și parcurgerea etapelor procedurale, polițiștii au dispus reținerea acestuia pentru 24 de ore. În cursul zilei de 28 februarie, procurorii l-au prezentat în fața instanței, iar Judecătoria Pitești a decis arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Ancheta continuă pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care au fost comise faptele și pentru dispunerea măsurilor legale.
Reamintim că procesul penal este în desfășurare, iar persoana cercetată beneficiază de prezumția de nevinovăție până la pronunțarea unei hotărâri definitive.














![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)