După-amiază agitată! A fost cutremur!
În urmă cu puțin timp, în România s-a înregistrat un nou seism!
Institutul Național de Cercetare – Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP) a anunțat că, joi, 19 februarie 2026, la ora 16:26:07 (ora locală a României), s-a produs un cutremur slab în zona seismică Vrancea, cu magnitudinea de 2,4 pe scara Richter, la adâncimea de 123,6 km.
După-amiază agitată! A fost cutremur!
Seismul a fost înregistrat în apropierea mai multor orașe: 28 km vest de Focșani, 61 km nord de Buzău, 82 km est de Sfântu-Gheorghe, 88 km sud-vest de Bârlad, 95 km est de Brașov, 96 km sud de Bacău și 99 km vest de Galați.
Potrivit INCDFP, cutremurul a fost slab, fără a fi raportate pagube sau victime.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




