Acțiune neașteptată în zona Lidl Găvana. Suntem abia la sfârșitul lunii septembrie, dar Primăria este cu gândul la Crăciun. Și nu doar cu gândul. Și cu fapta.
Probabil convinsă că a rezolvat toate problemele orașului și că altceva urgent nu are de făcut, Primăria a început deja să monteze ornamentele luminoase stradale pentru sărbătorile de… iarnă.
Azi dimineață, muncitorii serviciului de specialitate al municipalității au montat primele ghirlande în zona magazinului Lidl Găvana, pe deasupra bulevardului Nicolae Bălcescu.
Ca și în anii anteriori, iluminatul ornamental pentru sărbătorile de iarnă ar urma să fie aprins în Pitești pe 1 decembrie, de Ziua Națională. Festivitatea va avea loc, tot ca de obicei, în Piața Primăriei.
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)










