O nouă trecere de pietoni înălțată. Municipalitatea Pitești a anunțat în urmă cu puțin timp că amenajează o nouă trecere de pietoni înălțată.
”Începând de astăzi, 3.05.2018, se va amenaja trecere pentru pietoni denivelată în dreptul intrării nr. 1 a stadionului ”Nicolae Dobrin” (intrarea situată în apropierea intersecției străzii Nicolae Dobrin cu bulevardul Eroilor).”, informează sursa citată.
Decizia a fost luată pentru prevenirea producerii de accidente rutiere, precizează municipalitatea.









![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

