Primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, a anunțat că în cel mult două săptămâni vor fi finalizate lucrările pe strada Jean Constantinescu, ultima stradă de pământ din cartierul Tancodrom.
Mesajul a fost transmis de edil pe pagina sa oficială de Facebook:

„În următoarele două săptămâni încheiem lucrările pe ultima stradă de pământ din Tancodrom: Jean Constantinescu! Au fost multe probleme, dar le-am depășit pe toate.
Este relevantă diferența dintre cum arăta zona în trecutul apropiat și cum arată astăzi!”
Primarul anunță finalizarea: ,,Au fost multe probleme, dar le-am depășit”
Anunțul vine după o perioadă semnificativă de lucrări în zonă, desfășurate pentru modernizarea completă a infrastructurii.
Proiectul a vizat asfaltarea carosabilului, amenajarea trotuarelor și extinderea rețelelor de utilități, pentru ca zona să ajungă la standardele moderne ale unui cartier urban.

Odată cu finalizarea lucrărilor pe această stradă, Tancodromul va fi complet asfaltat, încheindu-se astfel o etapă importantă din programul de modernizare a infrastructurii din municipiu.

Lucrările se află pe ultima sută de metri, iar recepția urmează să aibă loc în perioada următoare.





![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



