Mâine, 23 decembrie, în jurul orei 11, în Pitești, în zona stadionului „Nicolae Dobrin”, va avea loc deschiderea oficială a Orășelului Copiilor.
Pregătirile au început de la debutul săptămânii în curs, proprietarii de parcuri de distracţii și comercianții fiind acum pregătiți să își întâmpine clienții. Ei vor plăti la Primărie taxe pentru ocuparea domeniului public.
„Va veni Moş Crăciun, care le va oferi daruri copiilor, şi va fi și un moment artistic. Vom ţine deschis Orăşelul până în jurul datei de 7 ianuarie 2016.”, precizează pentru ePitești viceprimarul Cornel Ionică.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)







