263 X 587 CUMPANA 1

ȘOFERII RECLAMĂ: ANOMALIE PE STRADA ARMAND CĂLINESCU

Șoferii reclamă: Anomalie pe strada Armand Călinescu. Iniţiativa municipalității piteștene de a monta un semafor cu buton la trecerea de pietoni de pe strada Armand Călinescu în dreptul Colegiului Naţional „I.C. Brătianu” este lăudabilă, în sensul că astfel se reduce riscul producerii de accidente rutiere cu pietoni.

Toate bune şi frumoase, numai că autorităţilor le-a scăpat un amănunt pe care şoferii îl sesizează acum.

930 x122 grota rece
https://hevy.ro/ 555x222px

„Bună ideea cu semaforul cu buton de la Colegiul „I.C. Brătianu”, dar aţi uitat un amănunt: mai este o trecere de pietoni nesemaforizată 10 metri mai jos de aceasta, lângă staţia de autobuz. Ar trebui să o desfiinţaţi sau să o mutaţi şi mai jos, acolo unde era înainte staţia lui 13B.”, sesizează şoferii.

Șoferii se tem că traficul rutier va fi obstrucţionat dacă nu se va lua măsura mutării respectivei treceri de pietoni.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263 x 587 eurial