263×587-2 Grota Rece

Atenție, s-a anunțat! Circulație închisă pe Transfăgărășan

Ultima oră: Circulație închisă pe Transfăgărășan

Atenție, s-a anunțat! Circulație închisă pe Transfăgărășan

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere informează șoferii că circulație pe Trasfăgărășan se închide temporar.

930×122 LA COCOS
555×222 grota rece

Măsura va fi necesară pentru organizarea evenimentului „50 de ani de Transfăgărășan” cu Porsche Turbo, iar circulația va fi închisă pentru trei ore:

,,Circulația pe Transfăgărășan se închide temporar, pentru 3 ore, vineri, 30 august!

Atenție, s-a anunțat! Circulație închisă pe Transfăgărășan

Vineri, 30 august 2024, în intervalul orar 08.30 – 11.30, se închide temporar circulația rutieră pe Transfăgărășan (DN7C), pe sectorul cuprins între km. 105+000 (Conacul Ursului) și km. 129+000 (Bâlea Cascadă), unde se va organiza evenimentul <50 de ani de Transfăgărășan> cu Porsche Turbo.

Pe sectorul de drum unde circulația rutieră va fi închisă, organizatorul va asigura o pauză de minimum 20 de minute, când măsura de închidere va fi ridicată pentru a se permite tranzitarea de către autovehiculele din proximitatea zonei restricționate circulației rutiere.”, potrivit CNAIR.

Puteți adăuga comentarii la acest articol pe pagina de Facebook, AICI.

Foto: Descriptiv

IMM 930×122
New Profesional Consult-555×222
570x90px https://hevy.ro/
imm 263×587