New Profesional Consult 263×587

Autocar cu copii, implicat în accident! Planul roșu de intervenție, activat!

Autocar cu copii, implicat în accident! Planul roșu de intervenție, activat!

Un accident rutier grav s-a produs în această dimineață în județul Vâlcea!

IMM 930×122
555×222 grota rece

Un șofer de 22 de ani a murit după ce mașina în care se afla s-a izbit de un autocar plin cu elevi și profesori.

Mai mulți copii au fost, la rândul lor, răniți, conform G4Media.ro.

Conform informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Vâlcea, incidentul s-a produs pe DN 67 la Tomșani.

Autocar cu copii, implicat în accident! Planul roșu de intervenție, activat!

Echipajele de intervenție sosite la fața locului au constatat că în accident au fost implicate un mașină și un autocar în care se aflau 51 de minori și 5 adulți.

Din fericire, majoritatea pasagerilor din autocar nu au suferit răni grave.

Doi minori au fost diagnosticați cu atac de panică, iar șoferul autocarului a suferit doar escoriații minore.

În urma evaluărilor medicale efectuate la fața locului, șoferul autoturismului a fost declarat decedat.

IMM 930×122
555×222 LA COCOS

De asemenea, unul dintre minorii din autocar a fost transportat la spital pentru investigații suplimentare, în condiții stabile.

Circulația rutieră a fost oprită pe ambele sensuri de mers în timp ce autoritățile au efectuat cercetările și au intervin pentru remedierea situației.

570×90 MAIA
New Profesional Consult 263×587