
- Publicat de: Mihaela Grigorescu
- 8-12-2017, ora 19:00
- TV
PRIMAR DIN ARGEȘ, VEDETĂ NAȚIONALĂ LA MĂRUȚĂ
Primar din Argeș, vedetă națională la Măruță. În această săptămână, comuna argeșeană Bârla a fost reprezentată cu succes de ansamblul folcloric ”Floricica” la emisiunea „La Măruță”, de pe PRO TV.
Citiți și: Argeș. Nenorocire: Trei persoane găsite fără viață, acum, într-o casă!Membrii ansamblului au fost însoțiți de primarul Gheorghe Voicu. Primarul Bârlei a devenit astfel cunoscut pentru numeroși telespectatori din întreaga țară.
„Floricica” participă la ”Duelul ansamblurilor”, concurs organizat în cadrul acestei emisiuni și care reunește ansambluri folclorice din toată România.
Citiți și: S-a deschis primul market din comuna BârlaSăptămâna viitoare, ansamblul va fi din nou prezent în emisiune pentru a susține un program artistic.