Astăzi, în Ajunul Crăciunului, și în Piteşti este un adevărat iureş, forfotă provocată de cumpărăturile pentru următoarele trei zile de sărbătoare. Majoritatea magazinelor vor rămâne deschise până diseară târziu, managerii lor anticipând vânzări consistente și în orele care urmează.
Şi în piaţa agroalimentară Ceair era deschis cu puțin timp în urmă. Deschis pentru piteștenii care au lăsat pe ultima sută de metri cumpărarea pomului de Crăciun.
Prețurile la brazii naturali au coborât față de zilele trecute și, cel mai probabil, vor mai scădea până la venirea serii. La ora la care am trecut prin piață un brad de Crăciun putea fi cumpărat cu prețuri între 30 și 60 de lei, în funcție de înălțimea lui.
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





