Gentea șochează: Poliția Locală a ajuns un azil de bătrâni bolnavi!
Și astăzi au continuat întâlnirile dintre administrația locală și piteșteni.
Primarul Cristian Gentea a ajuns de această dată în Ceair, la Școala Gimnazială „Nicolae Simonide”.
Piteștenii și-au prezentant, ca de obicei, nemulțumirile.
Una dintre ele a făcut referire la Poliția Locală Pitești.
O doamnă a spus că ar dori să vadă mai mulți agenți pe stradă.
„Poliția Locală a ajuns un azil de bătrâni bolnavi.”, a fost răspunsul edilului,
Toți se vaită că sunt bolnavi, sunt bătrâni, să stea înăuntru, la căldură.
(…) Este foarte greu cu Poliția Locală”, a adăugat Gentea.
Întreaga declarație, mai jos:




![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
