Interzis în fața blocului! Vecinii pot chema poliția!
Mai mulți români care locuiesc la bloc se confruntă cu situații tensionate din cauza petrecerilor improvizate în fața blocurilor.
Locatarii din multe blocuri sunt deranjați constant de grupuri de persoane care se adună la băncile din fața blocurilor.
Unde consumă alcool și fac zgomot până târziu în noapte, conform Capital.ro.
Petrecerile spontane, care au loc mai ales în weekend, depășesc cu mult volumul normal de zgomot.
Provocând nemulțumirea locatarilor.
Interzis în fața blocului! Vecinii pot chema poliția!
Vecinii pot solicita în acest caz ajutorul polițiștilor.
Potrivit legii, tulburarea liniștii publice este sancționată.
Iar vecinii pot solicita intervenția poliției.
Locuitorii pot face plângeri oficiale pentru a preveni astfel de evenimente pe viitor.
Puteți adăuga comentarii la acest articol pe pagina de Facebook, AICI.








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




