930×122 POSADA 5

amenințare

Jaf la alimentară! Hoțul a amenințat și rănit vânzătoarea cu un cuțit

Un bărbat a vrut să jefuiască un magazin alimentar din Galați și a atacat vânzătoarea cu un cuțit, în plină zi.

Citiți și: Jaf la benzinărie! Un individ cu cagulă pe față și înarmat a furat 10.000 de lei!

Hoțul, un tânăr în vârstă de 20 de ani, i-a pus femeii cuțitul la gât și i-a cerut banii din încasări, potrivit antena3.ro

Norocul vânzătoarei a fost că individul s-a speriat atunci când aceasta a început să țipe și să ceară ajutor unei colege. Astfel, tânărul i-a dat drumul femeii și a fugit fără să mai fure nimic, mai notează sursa citată.

Citiți și: Argeș: Doi copii de 9 și 13 ani, amenințați cu bătaia de fostul iubit al mamei

Acesta a intrat în magazin cu o glugă pe cap și cu o mască medicinală pe față, ca să nu fie identificat.

Atacul a fost surprins de camerele de supraveghere.

Individul a fost prins de polițiști după mai multe percheziții. Acesta nu e la prima abatere de acest fel. În trecut a jefuit pe stradă o femeie, mai scrie antena3.ro.

Sursă: antena3.r

Sură foto: Captură video Antena 3 CNN

Donaris 555×222

Comentarii

570 X 90 CUMPANA 3