[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

Pitești. Are 23 de ani și a comis-o grav!

Pitești. Are 23 de ani și a comis-o grav!

În cursul zilei de 9 septembrie, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Pitești au depistat un tânăr de 23 de ani, din municipiu, care conducea un autoturism pe strada Costache Negri.

New Profesional Consult 930 x 122
555×222 LA COCOS

În urma verificărilor efectuate în bazele de date ale Poliției Române, oamenii legii au constatat că acesta avea dreptul de a conduce suspendat.

Pe numele tânărului a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducere fără drept, conform legislației în vigoare.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a fost comisă fapta.

Polițiștii reamintesc faptul că respectarea regulilor de circulație este esențială pentru siguranța tuturor participanților la trafic, iar conducerea fără drept reprezintă o infracțiune gravă, pedepsită de lege.

Pitești. Are 23 de ani și a comis-o grav!

570 X 90 CAPRA 3
263 X 587 CUMPANA 1