Eurial 263×587

Pitești: Nissan Navara „înghițit” de asfalt în plin trafic, între Găvana și Trivale

Cine plătește dacă îți strici mașina

Pitești: Nissan Navara „înghițit” de asfalt în plin trafic, între Găvana și Trivale

Pe strada Schitului, între cartierele Gavana și Trivale din Pitești, a avut loc un eveniment rutier neobișnuit.

Eurial 930 x 122 eurial
https://hevy.ro/ 555x222px

Un șofer aflat la volanul unui Nissan Navara a ajuns cu mașina într-o groapă adâncă formată pe șosea.

În ultimele săptămâni, pe această stradă și pe cele adiacente se desfășoară lucrări ample la rețeaua de utilități, care au cauzat o creștere a traficului și a blocajelor.

Pentru a controla traficul intens din zonă, a fost montat un semafor temporar.

Acesta are scopul de a organiza circulația vehiculelor și de a evita aglomerările excesive.

Cu toate acestea, șoferii sunt nevoiți să aștepte minute în șir, uneori chiar și mai mult, din cauza aglomerației mari de pe stradă.

În mod inexplicabil, șoferul Nissan-ului nu a observat groapa și a intrat direct în ea.

Cauzele exacte ale acestui incident rămân necunoscute deocamdată.

IMM 930×122
New Profesional Consult-555×222

Cel mai probabil, lucrările la rețea și condițiile dificile de trafic au contribuit la situație.

Daunele provocate vehiculului sunt semnificative, iar reparațiile vor necesita cu siguranță o investiție substanțială.

Acest incident evidențiază riscurile majore la care sunt expuși șoferii în zonele de șantier. Este important ca autoritățile și firmele de construcții să ia măsuri mai stricte pentru a semnaliza adecvat zonele de risc.

Pitești. Un Nissan Navara a fost „înghițit” de un drum, în Găvana

570×90 MAIA
263 x 587 eurial