
- Publicat de: Mădălina Nedelcu
- 31-05-2023, ora 13:16
- Știri
Pitești. O puștoaică gonea cu viteză ,,năucitoare”
Pitești. O puștoaică gonea cu viteză ,,năucitoare”
Citiți și: ,,Spaima șoselelor” lângă Pitești. Gonea cu o viteză amețitoarePolițiștii Biroului Rutier Pitești au prins o tânără de 18 ani conducând cu o viteză de 103 km/h pe strada Frații Golești din Pitești.
Aceasta gonea cu o viteză extremă într-o zonă în care limita legată de viteză este de 50 de km/h.
Citiți și: Pitești. Graba strică treaba. Un tânăr de 18 ani a dat de belea în orașPitești. O puștoaică gonea cu viteză ,,năucitoare”
Astfel, piteșteanca a fost amendată cu suma de 1.305 lei, conform OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice și i-a fost reținut permisul pe o perioadă de 90 de zile, transmite Poliția Argeș.
Foto: Arhivă/ Descriptiv
4 comentarii
Corect!
Dar pe unii care huruie, la ore de seara, cu atv-uri, motociclete, mașini cu toba modificata când ii verifica rar-ul , politia pentru nivel zgomot?
Ziua toată lumea e vitează, cât despre inconștienta cu viteza, dumneaei nu mai este puștoaică și reprezintă exemplul elocvent de neadaptați social care bântuie prin viață! Frustrare și o proastă educație!
I o de mânere Cosmine