930×122 CAPRA 5

comercianți ambulanți

Pitești. Pericol public în piețe. S-au dat amenzi usturătoare

Pitești. Pericol public în piețe. S-au dat amenzi usturătoare

Citiți și: Pitești. Așa da! Noile chioșcuri arată spectaculos

Astăzi, polițiștii locali piteșteni cu atribuţii de control comercial au efectuat un control inopinat în două pieţe situate pe raza municipiului Pitești, Smârdan şi Ceair.

Scopul acțiunii a fost acela de a verifica modul de respectare a regulilor generale de comerț, conform competenţelor.

Citiți și: Pitești. Impact acum la Podul Viilor

„Au fost identificaţi mai mulţi comercianţi ambulanţi ce vindeau produse agroalimentare (lapte, brânză, etc.) direct din maşină sau pe jos, în jurul pieţelor, în condiţii insalubre, fără documente legale.

Au fost aplicate un număr de 8 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 8600 lei.

Acţiunile vor continua, pe toată perioada următoare, în scopul verificării unei bune organizări a actului de comerţ, în toate pieţele municipiului Piteşti”, informează Poliția Locală Pitești.

[555x222px]KV_Summer_epitesti

Comentarii

4 comentarii

  • Cata spune:

    Drogurile nu întra în atribuția voastră?

  • Un cetatean spune:

    NUuuu….drogurile nu s periculoase…..comercianții de brânză/lapte Da

  • Florina spune:

    Cei de la colt care vinde țigări nu îi vede tot țăranul săracul amendat

  • Ilie Tanase spune:

    Dar cei care toată ziua stiga,, țigări, țigări, țigări,, nu trebuiesc amendați,ei nu fac nota discordanta?Ei nu le țin pe jos ,le țin la diverse tarabe și locuri.Oare,înainte de controale, nu sunt avertizați?
    Mergeți în piețe și guri fara echipă,constatați singuri.Nu fabulez este o realitate de zeci de ani.Tigari,la sarbatori petarde,bombe etc.

New Profesional Consult 570×90