Parcarea neregulamentară a autoturismelor pe domeniul public nu a încetat odată cu intrarea în vigoare a dispoziției de ridicare a acestora.

De la începutul lunii august și până în prezent, polițiștii locali din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au aplicat un număr de 379 de sancțiuni contravenționale, îndeosebi pentru parcarea/ staționarea autoturismelor în zona indicatoarelor rutiere „oprirea interzisa”.

Tot în perioada mai sus amintită, au fost ridicate din zona Centrală un număr de 6 autoturisme.

![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


