hevy 263x587px

EXERCIȚIU DE ACORDARE DE PRIM AJUTOR, AZI ÎN PITEȘTI (GALERIE FOTO)

În centrul Piteștiului, în Piața „Vasile Milea” și pe Strada Mare, către Piață, s-a desfășurat astăzi un interesant exercițiu de acordare a primului ajutor.

Elevi ai Școlii Gimnaziale nr. 20 din cartierul Tudor Vladimirescu au încercat să atragă atenția populației asupra măsurilor care trebuie luate în acordarea primului ajutor și asupra vitezei de reacție în cazul unor accidente sau situații de urgență.

Eurial 930 x 122 eurial
New Profesional Consult-555×222

Voluntari ai filialei Argeș a Crucii Roșii, elevii au fost coordonați de Doina Popescu, director al acestei instituții, și de prof. Maria Tudor.

Exercițiul a avut loc sub egida ”Luna primului ajutor”, iar voluntarii de azi fac parte din echipajul câștigător al locului II la concursul național ”Sanitarii pricepuți”.

570 X 90 CAPRA 3
263×587.jpg La COCOS