Instituția Prefectului informează că situația epidemiologică din județ, conform datelor DSP, se prezintă după cum urmează: persoane aflate în carantină: 5; persoane internate în spital: 243; persoane vindecate: 158; persoane diagnosticate pozitiv: 394; persoane decedate: 27.
Faţă de raportarea precedentă, se constată o creştere a pacienţilor infectaţi cu 19.
(Foto: Descriptiv)




