Mitingul din centrul orașului Mioveni organizat de Sindicatul Autoturisme Dacia a început cu intonarea imnului de stat al României.
Mii de argeșeni protestează la această oră în Mioveni. Principala nemulțumire este legată de tergiversarea construirii autostrăzii Pitești-Sibiu.
De asemenea, sindicaliștii le cer guvernanților măsuri economice de protejare a industriei românește de automobile împotriva importurilor de mașini second-hand.




![[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/570x90pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)



