Un deputat propune modificarea Codului Rutier, după accidentul în care au murit 2 fete.
Deputatul USR Cătălin Teniță propune ca viteză să fie limitată la 30 km/oră în toate zonele din intravilian, pe străduțe înguste, de câte o bandă, cu trotuare înguste de o parte și de cealaltă, după tragicul accident din cartierul bucureștean Andronache, în urma căruia au murit două fete.
Deputatul USR-PLUS Cătălin Teniță susține că viteză maximă nu trebuie să fie mai mare de 30 de kilometri la oră.
O șoferiță de 56 de ani a ucis sâmbătă două fetițe pe un trotuar în cartierul Andronache din Capitală și a spus că a încurcat pedalele mașinii pe care a scăpat-o de sub control. Astăzi s-a aflat că aceasta era băută, având o alcoolemie de 0,7 la mie.
(Foto: descriptiv)
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)





