Diseară va fi derby de Argeș. Cu începere de la ora 18, pe stadionul din Ștrand FC Argeș Pitești 1953 va întâlni Unirea Bascov. Meciul contează pentru etapa a cincea a play-off-ului Ligii a IV-a (Județeană Argeş) de fotbal.
Partida se anunță a fi una de foc. Ambele combatante au acelaşi număr de puncte, fiind departajate doar de golaveraj, favorabil piteștenilor. Alb-violeţii luptă astăzi pentru a rămâne pe primul loc în clasament. Este locul care la finalul play-off-ului asigură accesul la barajul pentru promovarea în Liga a III-a.
Având în vedere importanța disputei, suporterii lui FC Argeș sunt așteptați în număr mare la stadion. (Foto: fcarges1953.ro)











