cs mioveni

„BĂTRÂNA DOAMNĂ”, NECRUȚĂTOARE! A LOVIT „MORTAL” ÎN PRELUNGIRI!

În urmă cu puține minute s-a încheiat o nouă etapă în Liga a II-a de fotbal.

Citiți și: Exclusiv. Imagini tulburătoare! Fotbalist piteștean, găsit pe jos într-o stare șocantă!

În seria a doua, într-un meci contând pentru etapa cu numărul 16, CS Mioveni a jucat în deplasare cu „Bătrâna Doamnă”, UTA Arad. Înaintea acestei partide argeșenii ocupau locul 9 în clasament, cu 17 puncte, iar gazdele – locul 11, cu 11 puncte (din 12 echipe). Meciul s-a încheiat cu victoria la limită a gazdelor: 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat în primul minut al prelungirilor (90+1). Autor: Surugiu. În minutul 65 arădenii au ratat un penalty, acordat pentru fault în careu, lovitura de la 11 metri fiind respinsă în corner de portarul celor de la CS Mioveni.

Argeșenii vor juca în următoarea etapă pe teren propriu cu Gloria Bistrița. Etapa viitoare se va desfășura peste o săptămână, pe 15 martie.

Citiți și: Eveniment mult așteptat la Pitești Arena

Eco moto 555×222